فلزیاب و گنج یاب | تکنولوژی مورد استفاده در آن ها

ikpvmetaldetector مقالات فلزیاب , , , , , , ,

فلزیاب و گنج یاب | تکنولوژی مورد استفاده در آن ها

فلزیاب و گنج یاب

انواع تکنولوژی های مورد استفاده در فلزیاب و گنج یاب

  • انواع فلزیاب فرکانسی – ضربه ای Beat Frequency Oscillator
  • فلزیاب بالانس القائی Induction Balance
  • فلزیاب القای پالس Pulse Induction
  • فلزیاب فرکانس بسیار پایین Very Low Frequency
  • فلزیاب دریافت گذار Transmit-Receive

فلزیاب فرکانسی – ضربه ای (BFO):

فلزیاب فرکانسی – ضربه ای یکی از ساده ترین و قدیمی ترین فناوری استفاده شده در صنعت می باشد، که شناخت این سیستم برای افرادی که قصد آشنایی با دستگاه فلزیاب را دارند از مراحل اولیه مطالعه در حوزه فلزیابی است. دستگاه های فلزیاب نوع BFO از نوع نوسان ساز امواج رادیویی استفاده می کند.

این نوسان ساز، نوسان ساز جستجوگر نام دارد و نوسان ساز دیگر نوسان ساز مبنا نام دارد. خروجی این دو نوسان ساز به یک ترکیب کننده ارسال می گردد که فرکانس های مختلف حاصل از برآیند فرکانس ها را ساخته و سیگنالی را ارائه می دهد. هر وقت فلزی وارد میدان مغناطیسی سیم پیچ جستجوگر می شود ، فرکانس نوسان ساز جستجوگر تغییر می کند و پویشگر سیگنالی در محدوده فرکانس اصوات تولید می کند.

در فلزیاب فرکانسی – ضربه ای دارای دو سیم پیچ ، یک سیم پیچ بزرگ در آنتن و یک سیم پیچ کوچک در داخل جعبه کنترلی می باشد. هر سیم پیچ به یک تولید تولیدکننده ارتعاش که هزاران پالس در هر ثانیه تولید می کند، وصل است.

اختلاف فرکانس تولید شده در سیم پیچ بزرگ و کوچک ثابت است. با عبور سیم پیچ بزرگ از روی فلز، میدان القایی در فلز ایجاد می شود. با تداخل میدان القایی با میدان سیم پیچ بزرگ، اختلاف فرکانس بین سیم پیچ کوچک و بزرگ تغییر می کند، سپس این اختلاف فرکانس توسط سیستم شنیداری به بوق هایی تبدیل می شود و فرد متوجه می شود که زیر خاک، فلزی وجود دارد. این روش کم هزینه ترین روش است ولی توانایی دو سیستم VLF و PI را در شناسایی نوع و عمق فلز ندارد.

فلزیاب های بالانس القایی (IB):

این نوع از دو حلقه سیم پیچ تشکیل شده است که روی هم مانند شکل قرار گرفته و به صورت فرستنده گینده عمل می نمایند به این شکل نقش مدار ارسال امواج مغناطیسی از سیم پیچ اول و دریافت موج توسط سیم پیچ دوم می باشد که مدار با توجه به اندازه گیری اختلاف بین موج رفت و موج برگشت و فرکانس خروجی به وجود فلزیاب پی می برد. این نوع فلزیاب ها هم دارای ولتاژ کاری ۵۰-۰ ولت هستند و اشکارسازی به وسیله صدا و صوت می باشد. دقت تفکیک در این سیستم نسبت به سیستم PI بیشتر است.

برخی از دستگاه های فلزیاب و گنج یاب محصول کمپانی فلزیاب IKPV

شاید دوست داشته باشید:

فلزیاب پالسی یا وی ال اف کدام یک بهتر است؟

فلزیاب پالسی یا وی ال اف کدام یک بهتر است؟ امروز با موضوع فلزیاب پالسی و وی ال اف در خدمت شما هستیم. پس از تست های به عمل امده توسط ما که این دو تکنولوژی را مورد بررسی قرار دادیم به شما خواهیم  توضیح داد اما در انتها تصمیم گیری این که کدام یک […]

فلزیاب ای کا پی وی بخریم چرا ؟

  فلزیاب ای کا پی وی در عصر امروز که عصر فناوری گنج یاب است با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و توسعه طلایاب ها یی پیشرفته  در میان مردم در سراسر نقاط دنیا، روش های زندگی افراد جامعه به طور کلی در حال تغییر است. در این میان شیوه های خرید مشتریان نیز دچار تحول […]

تعمیر فلزیاب حرفه ای

تعمیر فلزیاب حرفه ای اعتماد امروزه شرکت های بسیاری  در زمینه ساخت و تعمیر فلزیاب وجود دارد اما آیا می توان به شرکت ها اطمینان کرد و دستگاه خود را به دست این شرکت ها برای تعمیر سپرد حقیقت این است که شما باید یک مرحله سخت از اعتماد سنجی را طی کنید تا بتوانید […]

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 14 =


Call Now Button