فلزیاب پالسی یا وی ال اف کدام یک بهتر است؟

felezyabhamedan مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فلزیاب پالسی یا وی ال اف کدام یک بهتر است؟

امروز با موضوع فلزیاب پالسی و وی ال اف در خدمت شما هستیم. پس از تست های به عمل امده توسط ما که این دو تکنولوژی را مورد بررسی قرار دادیم به شما خواهیم  توضیح داد اما در انتها تصمیم گیری این که کدام یک بهتر است. در ادامه با ما همراه باشید.

تکنولوژی وی ال اف
فلزیاب پالسی یا وی ال اف کدام یک بهتر است؟

فرکانس بسیار پایین ( VLF ) ، که به عنوان تعادل القا نیز شناخته می‌شود، احتمالا ً محبوب‌ترین فن‌آوری آشکارساز در استفاده امروز است . در یابنده فلز VLF ، دو سیم‌پیچ متمایز وجود دارد :

سیم‌پیچ فرستنده 

 این حلقه پیچک خارجی است . درون آن یک سیم‌پیچ است . الکتریسیته در طول این سیم , اول در یک جهت و سپس در دیگری , هزاران بار در ثانیه ارسال می‌شود . تعداد دفعات تغییر جهت جریان هر ثانیه , فرکانس واحد را تعیین می‌کند .

سیم‌پیچ گیرنده

حلقه پیچیده شده داخلی حاوی یک سیم پیچ دیگر است . این سیم به عنوان یک آنتن عمل می‌کند تا فرکانس‌های تحریک شده  را از اشیا هدف در زمین دریافت کند.

جریان حرکت از طریق سیم‌پیچ فرستنده ، میدان الکترومغناطیسی ایجاد می‌کند ، که شبیه چیزی است که در یک موتور الکتریکی رخ می‌دهد . قطب میدان مغناطیسی عمود بر سیم‌پیچ است . هر بار مسیر تغییرات جریان ، قطبیت میدان مغناطیسی را تغییر می‌دهد . این به این معنی است که اگر سیم‌پیچ به موازات زمین باشد ، میدان مغناطیسی به طور مداوم در زمین فرو می‌رود و سپس از آن خارج می‌شود.

وقتی میدان مغناطیسی به زمین باز می‌گردد ، و با شی رسانا برخورد می‌کند و باعث می‌شود که میدان‌های مغناطیسی ضعیفی از شی تولید  شود . قطب میدان مغناطیسی هدف مستقیما  رو به سمت میدان مغناطیسی کویل فرستنده است . اگر کویل فرستنده به سمت پایین امواج میفرستد ، میدان هدف به سمت کویل گیرنده امواج را میفرستد.

فلزیاب می‌تواند مشخص کند که عمق هدف بر پایه قدرت میدان مغناطیسی که تولید می‌کند چقدر است. هر چه به سطح یک جسم نزدیک‌تر باشد، میدان مغناطیسی قوی‌تر از سیم‌پیچ گیرنده و جریان الکتریسیته تولید شده قوی‌تر می‌شود . هر چه جسم در سطح پایین تر باشد، میدان مغناطیسی ضعیف‌تر می‌ شود.

فلزیاب های وی ال اف را به شمت توضیح دادیم اکنون قد داریم فلزیاب های پالسی یا به اصطلاح تکنولوژی گنج یاب های پالسی را بگوییم.

فلزیاب های پالسی

فلزیاب پالسی یا وی ال اف کدام یک بهتر است؟

یک شکل شایعتری از آشکارساز فلزی مبتنی بر القای پالس (PI) است. بر خلاف VLF، سیستم های PI ممکن است از یک کویل واحد به عنوان فرستنده و گیرنده استفاده کنند یا دو یا حتی سه کویل با هم کار کنند.

 این فن‌آوری , پالس‌های الکتریکی قوی و کوتاه ( پالس ) جریان را از طریق یک سیم‌پیچ مغناطیسی می‌فرستد . هر پالس یک میدان مغناطیسی کوتاه تولید می‌کند . وقتی پالس به پایان برسد , میدان مغناطیسی , قطبیت را معکوس می‌کند و خیلی ناگهانی افت می‌کند و منجر به افزایش ناگهانی الکتریسیته می‌شود . این عمل چند میکروثانیه طول می‌کشد و باعث می‌شود جریان دیگری از میان سیم‌پیچ عبور کند . این جریان , پالس بازتابی نامیده می‌شود و بسیار کوتاه است , که فقط در حدود ۱۲۰۰ میکروثانیه پایدار است . سپس پالس دیگر فرستاده می‌شود و فرآیند تکرار می‌شود . یک فلزیاب مبتنی بر پی در مورد پالس اکسی متری در ثانیه ارسال می‌کند , اما این عدد می‌تواند به میزان زیادی بر اساس تولید کننده و مدل متفاوت باشد.

اکنون که شما راجع به فلزیاب های پارسی اطلاعاتی را به دست آورده اید می توانید این اطلاعات را با فلزیاب های وی ال اف مقایسه کنید البته شاید این اطلاعات در بالا که برای شما نموده ایم کمی گنگ و مبهم باشد و برای یک فرد تازه وارد به دنیای فلزیابها و الکترونیک بسیار پیچیده به نظر برسد.

جمع بندی کلی

در جمع بندی کلیه مطالب بالا می توان گفت که فلزیابهای پالسی نسبت به سایر فلزیابها برای کاوش گنج های باستانی مناسب تر و قدرتمند تر می باشد همچنین فلزیابهای پالسی نیز قابلیت ارائه تصویر و عمق هدف را نسبت به سایر فلزیابها با کیفیت بهتری به کاربر ارائه می دهند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره راجع به انواع فلزیاب های پالسی و خرید دستگاه می توانید با نمایندگی فلزیاب شیراز تماس حاصل فرمایید

تلفن تماس : ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰

شاید دوست داشته باشید:

دستگاه گنج یاب حرفه ای با قیمت

دستگاه گنج یاب حرفه ای با قیمت دستگاه گنج یاب حرفه ای به چه دستگاهی اطلاق میشود؟ دستگاههای گنج یاب یکی از پرکاربردترین دستگاههای الکترونیکی در ایران و جهان هستند. تاریخ کهن و پیشینه غنی ایران سبب پیدایش حکومت های باستانی متعدد در این سرزمین شده است و همین عامل سبب به جای ماندن دفینه […]

بهترین دستگاه حفره یاب

بهترین دستگاه حفره یاب خارجی در پست قبل در مورد دستگاه های حفره یاب و چگونگی کارکرد آنها صحبت کردیم که مطالعه آن و علاقمندان توصیه می شود. در انتخاب بهترین دستگاه حفره یاب باید فاکتور های بسیار زیادی را مد نظر قرار داد. فاکتور هایی همچون قیمت ، دقت در تشخیص حفرات و اتاقک […]

حفره یاب تصویری و کاربرد آن

حفره یاب تصویری و کاربرد آن در دفینه یابی حفره یاب ها دسته ای از فلزیاب ها میباشند که قادر هستند تا حفره ها و فضاهای خالی زیر زمین را نیز تشخیص دهند. این موضوع برای جویندگان گنج از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اگر قصد شما از خرید گنج یاب ، دفینه یابی […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =


Call Now Button