فلزیاب پالسی یا وی ال اف کدام یک بهتر است؟

felezyabhamedan مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فلزیاب پالسی یا وی ال اف کدام یک بهتر است؟

امروز با موضوع فلزیاب پالسی و وی ال اف در خدمت شما هستیم. پس از تست های به عمل امده توسط ما که این دو تکنولوژی را مورد بررسی قرار دادیم به شما خواهیم  توضیح داد اما در انتها تصمیم گیری این که کدام یک بهتر است. در ادامه با ما همراه باشید.

تکنولوژی وی ال اف
فلزیاب پالسی یا وی ال اف کدام یک بهتر است؟

فرکانس بسیار پایین ( VLF ) ، که به عنوان تعادل القا نیز شناخته می‌شود، احتمالا ً محبوب‌ترین فن‌آوری آشکارساز در استفاده امروز است . در یابنده فلز VLF ، دو سیم‌پیچ متمایز وجود دارد :

سیم‌پیچ فرستنده 

 این حلقه پیچک خارجی است . درون آن یک سیم‌پیچ است . الکتریسیته در طول این سیم , اول در یک جهت و سپس در دیگری , هزاران بار در ثانیه ارسال می‌شود . تعداد دفعات تغییر جهت جریان هر ثانیه , فرکانس واحد را تعیین می‌کند .

سیم‌پیچ گیرنده

حلقه پیچیده شده داخلی حاوی یک سیم پیچ دیگر است . این سیم به عنوان یک آنتن عمل می‌کند تا فرکانس‌های تحریک شده  را از اشیا هدف در زمین دریافت کند.

جریان حرکت از طریق سیم‌پیچ فرستنده ، میدان الکترومغناطیسی ایجاد می‌کند ، که شبیه چیزی است که در یک موتور الکتریکی رخ می‌دهد . قطب میدان مغناطیسی عمود بر سیم‌پیچ است . هر بار مسیر تغییرات جریان ، قطبیت میدان مغناطیسی را تغییر می‌دهد . این به این معنی است که اگر سیم‌پیچ به موازات زمین باشد ، میدان مغناطیسی به طور مداوم در زمین فرو می‌رود و سپس از آن خارج می‌شود.

وقتی میدان مغناطیسی به زمین باز می‌گردد ، و با شی رسانا برخورد می‌کند و باعث می‌شود که میدان‌های مغناطیسی ضعیفی از شی تولید  شود . قطب میدان مغناطیسی هدف مستقیما  رو به سمت میدان مغناطیسی کویل فرستنده است . اگر کویل فرستنده به سمت پایین امواج میفرستد ، میدان هدف به سمت کویل گیرنده امواج را میفرستد.

فلزیاب می‌تواند مشخص کند که عمق هدف بر پایه قدرت میدان مغناطیسی که تولید می‌کند چقدر است. هر چه به سطح یک جسم نزدیک‌تر باشد، میدان مغناطیسی قوی‌تر از سیم‌پیچ گیرنده و جریان الکتریسیته تولید شده قوی‌تر می‌شود . هر چه جسم در سطح پایین تر باشد، میدان مغناطیسی ضعیف‌تر می‌ شود.

فلزیاب های وی ال اف را به شمت توضیح دادیم اکنون قد داریم فلزیاب های پالسی یا به اصطلاح تکنولوژی گنج یاب های پالسی را بگوییم.

فلزیاب های پالسی

فلزیاب پالسی یا وی ال اف کدام یک بهتر است؟

یک شکل شایعتری از آشکارساز فلزی مبتنی بر القای پالس (PI) است. بر خلاف VLF، سیستم های PI ممکن است از یک کویل واحد به عنوان فرستنده و گیرنده استفاده کنند یا دو یا حتی سه کویل با هم کار کنند.

 این فن‌آوری , پالس‌های الکتریکی قوی و کوتاه ( پالس ) جریان را از طریق یک سیم‌پیچ مغناطیسی می‌فرستد . هر پالس یک میدان مغناطیسی کوتاه تولید می‌کند . وقتی پالس به پایان برسد , میدان مغناطیسی , قطبیت را معکوس می‌کند و خیلی ناگهانی افت می‌کند و منجر به افزایش ناگهانی الکتریسیته می‌شود . این عمل چند میکروثانیه طول می‌کشد و باعث می‌شود جریان دیگری از میان سیم‌پیچ عبور کند . این جریان , پالس بازتابی نامیده می‌شود و بسیار کوتاه است , که فقط در حدود ۱۲۰۰ میکروثانیه پایدار است . سپس پالس دیگر فرستاده می‌شود و فرآیند تکرار می‌شود . یک فلزیاب مبتنی بر پی در مورد پالس اکسی متری در ثانیه ارسال می‌کند , اما این عدد می‌تواند به میزان زیادی بر اساس تولید کننده و مدل متفاوت باشد.

اکنون که شما راجع به فلزیاب های پارسی اطلاعاتی را به دست آورده اید می توانید این اطلاعات را با فلزیاب های وی ال اف مقایسه کنید البته شاید این اطلاعات در بالا که برای شما نموده ایم کمی گنگ و مبهم باشد و برای یک فرد تازه وارد به دنیای فلزیابها و الکترونیک بسیار پیچیده به نظر برسد.

جمع بندی کلی

در جمع بندی کلیه مطالب بالا می توان گفت که فلزیابهای پالسی نسبت به سایر فلزیابها برای کاوش گنج های باستانی مناسب تر و قدرتمند تر می باشد همچنین فلزیابهای پالسی نیز قابلیت ارائه تصویر و عمق هدف را نسبت به سایر فلزیابها با کیفیت بهتری به کاربر ارائه می دهند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره راجع به انواع فلزیاب های پالسی و خرید دستگاه می توانید با نمایندگی فلزیاب شیراز تماس حاصل فرمایید

تلفن تماس : ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰

شاید دوست داشته باشید:

عمق کاوش فلزیاب حرفه ای

عمق کاوش فلزیاب حرفه ای سلام خدمت همراهان همیشگی ای کا پی وی  امروز قصد داریم فلزیاب ها را بر اساس عمق کاوش برای شما توضیح دهیم و به شما بگویم کدام فلزیاب میتواند عمق کاوش بیشتری داشته باشد البته  هرچند نکته مهمی که در عمق کاوش وجود دارد  نوع خاک و کاربر دستگاه در […]

فلزیاب ای کا پی وی بخریم چرا ؟

  فلزیاب ای کا پی وی در عصر امروز که عصر فناوری گنج یاب است با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و توسعه طلایاب ها یی پیشرفته  در میان مردم در سراسر نقاط دنیا، روش های زندگی افراد جامعه به طور کلی در حال تغییر است. در این میان شیوه های خرید مشتریان نیز دچار تحول […]

تعمیر فلزیاب حرفه ای

تعمیر فلزیاب حرفه ای اعتماد امروزه شرکت های بسیاری  در زمینه ساخت و تعمیر فلزیاب وجود دارد اما آیا می توان به شرکت ها اطمینان کرد و دستگاه خود را به دست این شرکت ها برای تعمیر سپرد حقیقت این است که شما باید یک مرحله سخت از اعتماد سنجی را طی کنید تا بتوانید […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + چهار =


Call Now Button